Satınalmanın Gelecek Vizyonu ve Temel Zorluklar

Satınalmanın geleceği, teknolojiyle şekillense de teknoloji yine de tek başına yeterli olmamaktadır.

Teknoloji ve dijital dönüşüm süreci, satınalma stratejileri ve planları konusunda etkili oluyor. Ancak teknoloji yine de tek başına bir etki yaratmamaktadır.

Tedarik disiplini, satınalma modelleri, işlevsellik ve diğer birçok şey, satınalmanın geleceğini etkiler. Satınalma 4.0, bunun için ilk etap olsa da satınalma 5.0 daha birçok yeniliği beraberinde getirecektir.

Temel zorlukları aşarak geleceğe yönelik faaliyetlerinizde daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Satınalmanın Gelecek Vizyonu

İşletmeler; sürdürülebilirlik ve kurumsal sorumluluk, teknolojik gelişmeler, jeopolitik, makroekonomik ve demografik yeniliklere odaklanmaları nedeniyle hızlı bir değişim geçiriyor.

2021 yılından itibaren etrafınıza baktığınızda “Keşke daha hazırlıklı olsaydım” dememek için geleceğe iyi bir şekilde hazırlanmalısınız.

Yapılan yeni araştırmalar gösteriyor ki vizyon sahibi satınalma liderleri, geleceği öngörebiliyor ve nasıl hazırlanacakları konusunda da bilgi sahibiler.

Geleneksel düşüncenin yerini alan bu yeni fikirler, hedeflere ulaşmanızda sizin en büyük dayanağınız oluyor.

  • Kâr etmenin yanı sıra tasarrufa odaklanan işletmeler, müşteri başarısı konusunda bir adım öne geçiyor.

  • Tüm performans kriterlerini, yakından izleyerek ve ölçümleyerek hareket ediyorlar.

  • Verileri onlar için saklayan ve işleyen yazılımları tercih etmek, analiz işlemini kolaylaştırıyor. Böylelikle, satınalma yöneticileri daha etkili sonuçlar elde edebiliyor.

  • Bağımlılıklarından arınan ve alternatif tedarikçilerle çalışmalarını geliştiren işletmeler, maliyetlerini azaltmak konusunda daha başarılı oluyor.

  • Harcama analizi, işletmelerin geçmiş yıllarda dikkat etmediği ancak günümüzde gözden kaçmaması gereken ve tasarruf için önemli unsurlardan biri halini alıyor. Teknolojinin de yardımıyla harcamalarını takip edebilen işletmeler, kaynak kullanımı konusunda daha verimli oluyor.

Satınalmanın zorluklarını YoneTeam ile aşın

Sınırsız etki ve güce sahip olmak için hemen bize ulaşın

Panele Kaydolun

Dilerseniz Önce Arayın

Satınalmada Temel Zorluklar

İşletmelerin belki de en sorun yaşayan birimleri Satınalmadır.

Günümüzde değer kazanmayı başarsa da satınalma hala tam olarak gelişimini tamamlayamamıştır. Ancak bundan 10 yıl öncesinde dikkate değer gelişmeler kaydetmiş ve 10 yılın sonunda, bugün ciddi bir mesele olarak görülmeye başlanmıştır.
Satınalmanın temel zorlukları artık büyük ölçüde aşılmıştır.

  • Tedarikçilerle olan ilişkiler, en önemli olandır. Tedarikçilerle yaşanabilecek problemler, tüm iş akışını sıkıntıya sokabilir. Sözleşmelerle işinizi garantiye alabilir, sıkı bir iletişimle her şeyin kurtarıcısı olabilirsiniz.

  • Yeni tedarikçi arayışı, belki de işletmelerin en çok zorlandığı durumlardandır. Yüksek tedarik fiyatları, iç açıcı olmayacaktır. Bu yüzden her zaman alternatif tedarikçilerle işbirliği ve iletişimde olmak gerekecektir.

  • Pazarlama hileleri, bir satınalma yöneticisi için oldukça zorlu olabilir. Bu yüzden randevulu olarak çalışabilirsiniz. Sizin için işinizi kolaylaştıracak bir yazılım ile tekliflerinizi online olarak alabilir ve taleplerinizi oradan iletebilirsiniz.

  • Onay ve yetki sisteminin ilerleyişindeki tıkanmalar, planlarda aksama yaşanmasına sebep olabilir. Herkesten kolayca onay alabileceğiniz, otomatik bir sistem hayat kurtarıcı olabilir.

  • Teklifleri karşılaştıran bir satınalma yazılımı her şeyi daha kolay bir hâle getirebilir.

Tüm bunları sizin için yapabilecek ve süreçle ilgili takipleri rahat bir şekilde yapabileceğiniz YoneTeam, profesyonel çözümleri, teknolojinin gücüyle sizlere sunuyor.

https://www.iha.com.tr/haber-vodafone-turkiye-tedarikcileriyle-gelecek-vizyonunu-paylasti-687549/ (Vodafone ile ilgili edinilen kaynak)

Diğer Başlıklar