Satın Alma Yazılımı

Satın alma yazılımı şirketinizin satın alma operasyonu için gerekli olan her türlü bileşeni bünyesinde bulundurmaktadır. Satın alma neredeyse tüm şirketlerin bünyesinde bulunan bir süreçtir. Bu süreç genellikle satın alma departmanı tarafından yönetilir. Çalışanlar ve satın alma müdürleri tüm süreci en baştan en sona kadar birlikte ele almaktadırlar.

Satın alma süreçleri çok kademeli yapılara sahiptir. Bu kademeli yapı nedeniyle satın alma oldukça karmaşık bir süreçtir. Birden fazla kademeye sahip bu süreç doğru bir şekilde izlenmeli, takip edilmeli ve yönetilmelidir. Satın alma yazılımlarından alınan otomasyon desteği sayesinde satın alma daha entegre ve daha kolay yönetilir bir hale gelmiştir.

Hemen Üye Ol

 

Satın alma programları farklı özellikleri bünyesinde barındırabilir. Temel özelliklere ek olarak farklı bileşenleri içeren bu yazılımlar şirketlerin ihtiyacını karşılamak için her türlü farklılığı sunmaktadır. Satın alma programlarının sunduğu temel özellikler arasında satın alma isteğinin oluşturulması, satın alma teklifinin onaylanması, faturaları tek bir yerde toplama ve bütçe kontrolü gibi özellikler sunmaktadır.
 

Satın Alma Yazılımı Avantajları

Satın alma programları küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Sundukları bu avantajlar sayesinde çoğu işletme tarafından tercih edilen bu yazılımların genel avantajları şu şekilde sunulabilir:

Maliyet açısından tasarruf sağlama
Tek bir platformda sunulan entegre kullanım olasılığı ile zaman kazancı sağlama
Şirketin özellikle de satın alma departmanında finansal durumunu görünür kılma ve kontrol altına alma
Daha iyi ve gelişmiş satın alma kayıtları sağlama
Şirket satın alma departmanında iş takibini kontrol altına alma

Sunduğu bu temel avantajlar sayesinde şirketler satın alma yazılımlarını yaygın olarak tercih etmektedir. Son dönemlerde yaşanan teknolojik gelişmeler de bu yazılımları desteklemektedir. Elektronik ve otomasyon sistemlerinin şirket operasyonlarına entegre edilmesiyle şirketler artık teknolojik alt yapıları daha da fazla kullanmaktadır. Satın alma programlarının da şirketlere entegre edilmesiyle bu teknolojik avantajlar satın alma operasyonlarının da ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.
 

Farklı Depolama Seçenekleri

Satın alma yazılımı şirketler için farklı depolama imkanları sunmaktadır. Gelişen  teknoloji ile verilen depolanması için çeşitli seçenekler de kullanıcılara sunulmaktadır. Yeni veri depolama seçenekleri aynı zamanda satın alma programlarına da entegre edilmektedir. Geleneksel şirket içerisinde yer alan sunucularda veri depolama yerine bulut sistemleri daha da önem kazanmıştır. Satın alma programları da verilen bulut ortamında depolanması için kendilerini geliştirmektedir. Bulut depolamasının en büyük artısı istenilen yerde istenilen zamanda ve istenilen cihazdan verilere erişilebilir olmasıdır. Şirket dışarısında müşteri ziyareti gerçekleştirdiğiniz zaman bile tedarikçi bilgilerine tek tıkla erişebilirsiniz. Tedarikçilerle konuşmaya gittiğiniz zaman bu depolama sistemlerini içeren bir satın alma yazılımı kullanıyorsanız tedarikçi bilgilerine ve sipariş verdiğiniz ürün detaylarına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Satın alma yazılımlarının veri depolama ayağının bulut tabanlı sistemlere taşınması işlerinizi hızlandıracak ve verimliliğini arttıracak en önemli adımlardan biridir.

Satın alma yazılımı şirketlerin satın alma işlemlerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Yeni teknolojik gelişmelerle desteklenen satın alma programları, tedarikçi ve işletme arasında izlenebilir, kontrol edilebilir ve yönetilebilir bir ilişkiye olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda satın alma departmanı arasında da işlerin uyum içerisinde gerçekleşmesini desteklemektedir. Şirketindeki sistemlere entegre edeceğiniz satın alma programları sayesinde siz de şirketiniz hem satın alma departmanı hem de genel verimini ve etkinliğini arttırabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak bu yazılımlar hem zaman hem de maliyet tasarrufu da sunarak şirketin bütçesinin etkili bir şekilde yönetilmesine izin veriyor.

4 adımda satın alma sürecinizi kolaylaştırıyoruz

YoneTeam Satın Alma Yazılımının Avantajlarından Faydalanmak İçin Hemen Üyeliğinizi Başlatın.

Hemen Üye Ol

Demo Talep Formu

Yazılımımızın tanıtımı ve demo olarak kullanımı tamamen ücretsizdir.

Bilgilerinizi eksiksiz doldurup gönderdikten sonra ürün sorumlularımız en kısa sürede size ulaşacaktır. Ekibimiz ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak uygulamaları tespit etmek ve demo kullanımınız ile ilgili size yardımcı olmak için çalışıyor.

Bize Ulaşın