Satın Alma Takip Programı

Satın alma takip programı genel ismiyle satın alma programı veya satın alma yazılımı olarak da bilinir. Genellikle şirketler satın alma işlerini detaylı bir şekilde izlemek ve takip etmek için bu takip programlarını şirketlerinde diğer sistemlere entegre ederler.

Verdiğiniz satın alma tekliflerini tek bir platformda görüntüleme olanağı sağlayan bu programlar şirketler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Demo Talep Et


 


Satın Alma Takip Programı Özellikleri

Bu programlar genellikle kullanıcı dostu ara yüzü ile sunulmaktadır. Satın alma departmanında yer alan tüm çalışanların kolay ve zorlanmadan kullanması için tasarlanmış bu programlar tüm satın alma süreci işlemlerini menüler şeklinde bünyesinde barındırmaktadır. Bu menüler alt menülerden oluşmaktadır. Alt menüler belirli görevler için tasarlanmış özel işlevlere sahiptir.

Bu programın diğer bir özelliği de verilen satın alma tekliflerinin ve siparişlerinin tarihlerini izleme imkanıdır. Tarihi yaklaşan siparişler sistem ara yüzünden görülebilir ve buna uygun eylemler gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda eğer bir satın alma siparişinin tesliminde gecikme yaşanırsa bu da kolaylıkla sistem ara yüzü üzerinden görülebilir.

Satın alma takip programı satın alma teklifleri ile ilgili tüm süreçleri kapsar. Teklif hazırlama başta olmak üzere hazırlanan bu teklifler sadece birkaç işlemle program içerisinde takip edilebilir. Teklif dosyaları içerisinde teklifi kimin hazırladığı ve kimin onay verdiğini gibi özellikler yer alabilir. Bu iki özellik sayesinde iş takibi yapmak oldukça kolay olmaktadır. Aynı zamanda satın alma teklifinin hazırlandığı tarih ve sipariş tahmini teslim tarihi de bu program sayesinde bilgisayar ortamında görülebilir.
 


İşler nasıl yürüyor?

4 adımda satın alma sürecinizi kolaylaştırıyoruz


Satın Alma Takip Programlarından Faydalanın

Satın alma programlarının sağladığı en büyük avantajlardan biri karışık Excel dosyalarını tek bir platformda toplamasıdır. Geleneksel olarak şirket içerisindeki tüm satın alma ve sipariş işlemleri Excel dosyaları halinde hazırlanmaktaydı. Fakat özellikle de orta ve büyük ölçekli şirketler için Excel dosyalarında sipariş takibi oldukça karmaşık bir gelmektedir. İlgili tedarikçi, satın alma teklifi ve satın alma siparişi belgelerini sadece Excel belgesi olarak saklamak zaman ve para kaybına neden olmaktadır. Ayrıca bilgisayarın hafızası da tüm bu belgelerin saklanması için yeterli alan sunmamaktadır.

Satın alma programlarının şirketlerin satın alma departmanlarında yaygın olarak kullanılmaya başlanmasıyla tüm bu olumsuz özellikler ortadan kaldırılırmıştır. Satın alma teklifleri, tedarikçiler ve satın alma siparişleri artık tek bir platformda ve kullanıcı dostu bir ara yüzle sağlanmaktadır.
 

Satın Alma İşlemlerinizi Raporlayın

Takip programlarının sunduğu diğer bir artı yön ise işlemlerin raporlanabilmesidir. Satın alma işlemlerinin sonuçlarının elde edilmesi ve değerlendirilmesi, şirketin verimliliğini ve etkinliğini arttırmak için oldukça önemlidir. Bu değerlendirme sonucunda şirket satın alma operasyonlarını sürekli olarak güncelleyebilir ve en üst seviye teknolojiye doğru taşıyabilir. Satın alma programları takip işlemleri altında satın alma raporlarının oluşturulmasına da imkan tanır. Raporlar sayesinde tüm süreçler izlenebilir ve değerlendirilebilir. Bu raporlar tüm satın alma sürecine dair bilgileri içermektedir. Bu raporlar satın alma yöneticilerini sunulabilir ve şirketin resmi raporlama mekanizması içerisine entegre edilebilir. Satın alma programlarının sunduğu raporlama seçenekleri farklılık gösterse de genel hatlarıyla raporlama imkanı sunulmaktadır.

Satın alma takip programları benzersiz özellikler ile satın alma departmanı çalışanlarına üstün özellikler sunmaktadır. Şirketin tüm satın alma süreçleri tek bir alanda toplanarak entegre ve verimli bir operasyon sağlanabilir. Bu entegre yaklaşım hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlayarak şirketin etkin olmasını sağlayacaktır. Satın alma programları şirket içerisindeki diğer sistemlere de entegre edilerek bütünlemesine bir yaklaşımla kullanılabilirler.

YoneTeam Satın Alma Yazılımının Avantajlarından Faydalanmak İçin Hemen Üyeliğinizi Başlatın.

Hemen Üye Ol

Demo Talep Formu

Yazılımımızın tanıtımı ve demo olarak kullanımı tamamen ücretsizdir.

Bilgilerinizi eksiksiz doldurup gönderdikten sonra ürün sorumlularımız en kısa sürede size ulaşacaktır. Ekibimiz ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak uygulamaları tespit etmek ve demo kullanımınız ile ilgili size yardımcı olmak için çalışıyor.

Bize Ulaşın