Satın Alma Programı Hakkında

Küçük, orta ve büyük ölçekli firmaların ihtiyaçlarını tasarlamak için düşünülmüş satın alma programı kullanımı kolay ve hızlı bir satın alma süreci için tüm bileşenleri barındırmaktadır.

Satın alma programları sürecin baştan sona kadar yönetilmesinden sunulan tekliflerin incelenmesine ve karşılaştırılmasına kadar geniş bir alan kapsamaktadır. Bu programlar farklı işlevleri bir arada ya da ayrı ayrı olarak sunmaktadır. Satın alma programı kullanarak şirketinize sağlayabileceğiniz bazı avantajlar şu şekildedir.

Hemen Üye Ol 

Çalışanlar Arasındaki Talepleri Tek Merkezde Toplayın

Şirket içerisinde farklı departmanlar ve bu departmanlarda çalışanlar vardır. İşletme süreçleri kapsamında her bir departman farklı istekler veya talepler ortaya koyabilirler. Bu talep veya istekler gün içerisinde onlarca olabilir. Zaman içerisinde yüzlerce ve binlerce hale gelen bu talepleri yönetmek oldukça önemli bir aşamadır. Yönetim aşamasında satın alma için tasarlanmış programlar size oldukça yardımcı olacaktır.

Bu programlar sayesinde farklı departmanlardaki farklı çalışan taleplerini tek bir ortamda toplayabilirsiniz. Bu şekilde gelen tüm talep ve istekler kolaylıkla merkezi bir şekilde yönetilebilir ve saklanabilir. Bu tür merkezi bir talep yönetim ve saklama mekanizması şirket içerisindeki taleplerin daha hızlı bir şekilde karşılanmasına yol açmaktadır. Aynı zamanda tek bir merkezde toplanan talepler sorunsuz bir şekilde ele alınmaktadır. Bu talepler satış için ayrılmış ürünleri, stokta yer alan ürünleri veya personel tarafından kullanılan ürünleri içerebilir. Geniş kontrol imkanı tanıyan bu programlar ürünlerle ilgili tüm taleplerinizi kolay ve sorunsuz bir şekilde yönetmenize imkan tanıyacaktır.
 

Taleplerin Satın Alma Aşamasında Yönetilmesi

Bu özellik sayesinde satın alma departmanlarında çalışan kişiler ürün alımı ile ilgili taleplerini bir üst yöneticinin onayına kolaylıkla sunabilir. Merkezi yapısı sayesinde çalışanlar satın alma taleplerini sisteme girebilirler. Yönetici birim bu talepleri görüntüleyerek denetleme sürecine alır. Satın alma talepleri yönetim birimi tarafından onaylanabilir veya reddedilebilir. Onaylanma gerçekleşirse satın alma departmanı çalışanları bu onayı işleme alır. Reddetme durumlarında ise reddetme seçenekleri de yönetim tarafından eklenebilir. Bu şekilde çalışanlar satın alma taleplerinde neden reddedilme yaşandığını öğrenebilir. Gelecekteki satın alma talepleri için bu tür yorumlar faydalı olacaktır.
 

Siparişleriniz Satın Alma Programı ile İzleyin

Bu özellik sayesinde satın alma programı içerisinde yer alan tüm siparişlerinizi izleyebilirsiniz. Verdiğiniz siparişlerin sayısını kolaylıkla takip edebileceğiniz bu özellik sayesinde satın alma departmanı içerisinde yaşanacak tüm karışıklıkların önüne geçmiş olursunuz. Bunlara ek olarak siparişin bulunduğu aşama da bu programlar sayesinde hızlı ve entegre bir şekilde takip edilmektedir. Satın alma talebini verdikten sonra siparişin size ne kadar sürede ulaşacağı da önemli bir konudur. Bu entegre özellikten rahatlıkla faydalanarak siparişi tüm aşamalarında takip edebilirsiniz. Siparişin bulunduğu aşamayı görüntüleyeceğiniz için müşterinize de kolaylıkla doğrun bilgileri iletebilirsiniz. Bu iki özellik sayesinde daha etkili bir satın alma süreci yürütebilirsiniz.

Satın alma programı farklı boyutlardaki şirketlerin gereksinimlerini karşılamak için tüm bileşenlere sahiptir. Özellikle de verilen satın alma siparişlerinin hızlı ve tek alandan takip edilmesine imkan tanımasıyla daha güvenli ve kolay satın alma süreçleri gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma birimi çalışanları ve yönetim kademesi arasında bağlantı kurmaya izin veren bu programlar, satın alma taleplerinin yönetim tarafından hızlı bir şekilde onaylanmasına da hız katıyor. Hızlı bir şekilde yönetim onayından geçen satın alma talepleri, satın alma departmanları tarafından işleme alınabiliyor. Bu programlarım entegre yapısı ve kullanıcı dostu ara yüzü şirket çalışanlarına kolay bir kullanım olanağı tanıyor.

4 adımda satın alma sürecinizi kolaylaştırıyoruz

YoneTeam Satın Alma Yazılımının Avantajlarından Faydalanmak İçin Hemen Üyeliğinizi Başlatın.

Hemen Üye Ol

Demo Talep Formu

Yazılımımızın tanıtımı ve demo olarak kullanımı tamamen ücretsizdir.

Bilgilerinizi eksiksiz doldurup gönderdikten sonra ürün sorumlularımız en kısa sürede size ulaşacaktır. Ekibimiz ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak uygulamaları tespit etmek ve demo kullanımınız ile ilgili size yardımcı olmak için çalışıyor.

Bize Ulaşın